Rengeteg infó az 5% ÁFA ügyében. Kattintson... Minden infó az új CSOK-ról és a jogszabályokról. Kattintson ...

Gyógyszerallergia miatt került életveszélybe a kislány

Tetszik a cikk?

A hőemelkedésre kapott tabletta egyik összetevőjére volt érzékeny Lydia.
Még mielőtt beszedünk minden gyógyszert, amit felír az orvos, fontos, hogy tisztában legyünk azzal, hogy nem vagyunk-e allergiásak valamelyik összetevőre, mert különben olyan súlyos mellékhatásoktól szenvedhetünk, amelyekbe egy 5 éves kislány majdnem belehalt.

A borzalmas időszakról Lydia 44 éves édesanyja, Asha azt mesélte, hogy májusban orvoshoz vitte a lányát, mert hőemelkedése volt. Lydia penicillin tartalmú gyógyszert kapott, amitől a bevétel után nem sokkal, rosszul lett.

Asha nem sejtette, hogy a gyermeke ugyanúgy allergiás lehet a hatóanyagra, ahogy ő is az. Az anya azonban akkor rájött, hogy baj van, amikor Lydia testén kiütések jelentek meg. Ám az igazi borzalom csak ezt követően jött.

Nem sokkal később a kislány bőre tulajdonképpen a fejétől a lábujjáig felhólyagosodott, és elkezdett leválni, ráadásul Lydia belső szervei, mája és tüdeje is károsodott. A kislányt toxikus epidermális nekrolízissal szállították kórházba, ahol hosszú hetekig gépek tartották életben.

Asha sokáig úgy érezte, hogy bármelyik nap elveszítheti a lányát, hiszen az orvosok sem tudták sok jóval biztatni, habár ők hittek benne, hogy Lydia elég erős, és képes legyőzni a betegséget.

A kislány végül bebizonyította, hogy erősebb a penicillin által kiváltott betegségnél, és ma már otthon gyógyulhat tovább.

(Forrás: hir24.hu)


Tetszik az oldalunk? Kérlek lájkolj! Köszönjük!

Szólj hozzá

Az e-mail cím nem publikus.Kötelező kitölteni *

*