Rengeteg infó az 5% ÁFA ügyében. Kattintson... Minden infó az új CSOK-ról és a jogszabályokról. Kattintson ...

Meg lehet-e hízni a fogamzásgátlótól?

Tetszik a cikk?

Sokan hagyják abba a tabletta szedését, mert azt hallották, hogy túlsúlyhoz vezet az alkalmazása.antivA hormonális fogamzásgátlásnak vannak mellékhatásai, amelyek közül a legtöbbször arról hallani, hogy elhízáshoz vezet a tabletta szedése. Sok nő emiatt inkább nem használja a készítményt, pedig több tanulmány eredménye bebizonyította, hogy a fogamzásgátlótól senki sem lesz kövér.

Az elhízás oka inkább az lehet, hogy sok nő akkor kezd el fogamzásgátlót szedni, amikor különböző változások történnek a szervezetükben. Többen például természetes módon híznak, amikor a tinédzser korból átlépnek a húszas éveikbe. Azok, akik ilyenkor kezdenek el fogamzásgátlót szedni, azt hihetik, hogy a készítmény miatt szedtek fel plusz kilókat.

A fogamzásgátló injekció használók esetében más a helyzet, mert egyes elméletek szerint a nők negyedénél testtömeg-gyarapodást okozhat. Az egyik vizsgálat eredményéből kiderült, hogy 4-ből 1 nő, 6 hónap alatt, 5 százalékkal többet hízott, mint a társai.

Azok, akik az első 6 hónapban híztak, jó eséllyel még több felesleges kilót magukra szedtek, ha folytatták a kezelést. A többi nő viszont alig hízott, ugyanis egészségesen étkeztek és rendszeresen sportoltak.

A kulcs tehát a fogamzásgátló szedése esetén is az, hogy ne együnk hizlaló ételeket, valamint ne lustálkodjunk, mert az egészséges életmód mellett biztos, hogy nem kell attól félnünk, hogy elhízunk.

(Forrás: kamaszpanasz.hu)


Tetszik az oldalunk? Kérlek lájkolj! Köszönjük!

Szólj hozzá

Az e-mail cím nem publikus.Kötelező kitölteni *

*