Harriette Thompson a világ legidősebb olyan nője, aki lefutotta a maratont.92A legtöbb 92 éves örül, ha képes bot nélkül járni, arról pedig nem is álmodnak, hogy valaha még szaladni fognak. Harriette Thompson viszont nem, hogy kocog, egyenesen maratont fut, amivel sikerült megdöntenie a világrekordot.

A Charlotte-ból származó, 92 éves asszony, idén 16. alkalommal vágott neki a távnak a Rock ’n’ Roll maratonon, amit San Digóban rendeztek meg. A versenyző 7 óra, 24 perc és 36 másodperc alatt teljesítette a távot. Ahogy Thompson beért a célba azonnal egy seregnyi ember rohamozta meg, hogy gratuláljanak neki, hiszen az eredménnyel ő lett a világ legidősebb női maraton futója.

A néni elárulta, hogy az idei volt a legnehezebb futása, mert nem volt ideje rendesen felkészülni, ugyanis a férjét kellett ápolnia, aki hosszú betegség után halt meg 2015 januárjában, majd ő kapott el egy fertőzést, ami miatt annyira fájt a lába, hogy nem tudott készülni.

Ezek után nem meglepő, hogy Thompson kételkedett benne, hogy sikerülni fog teljesíteni a távot, ami közben zongoradarabokat játszott le a fejében. Az asszony jelenleg nem tudja, hogy jövőre is indul-e a versenyen, ám ez nem meglepő, hiszen tavaly azt mondta, hogy nem biztos benne, hogy idén rajthoz áll.

Thompson egyébként nem a rekord miatt fut, ugyanis a maratonnal jelentős összeget tud jótékonykodásra fordítani. A mostani jutalmát a rákkutatóknak adományozza.

(Forrás: neon.hu)